شرکت نت لوب ایران (کاسترول)  فعالیت تولیدی خود را با سرمایه گذاری چند میلیون دلاری شرکت کاسترول بین الملل، متعلق به شرکت بزرگ نفتی BP، با يكصد و پانزده سال سابقه در توليد انواع روانکار و شریک ایرانی (با تجربه چند ده ساله در بازارهای داخلی) به صورت یک شرکت بین المللی و با بهره گیری از کارآمدترین متخصصان در آبان ماه سال 1380 در منطقه آزاد قشم (شهر صنعتی تولا) شروع کرد. ساخت كارخانه كاسترول ايران در قشم با ظرفیت تولید سالانه 20 میلیون لیتر انواع روانکار، در شهريور ماه سال 1380 به اتمام رسيد و از آبان ماه همان سال براي اولين بار تولید و عرضه روغن موتورهاي كاسترول با سطح كيفي جهاني و مطابق با بالاترين استانداردهاي بين المللي در اين صنعت در ايران آغاز شد. اين كارخانه با همكاري و نظارت كامل كاسترول بین الملل، با بهره گيري از آخرين تكنولوژي روز دنيا بنا گرديده است.
این شرکت در حال حاضر 6 نوع از روغن موتورهای کاسترول را در ایران تولید و همچنین چندین نوع از انواع روغن موتورهای کاسترول را به صورت محصولات بسته بندی شده وارد ایران می نماید.

محصولات کاسترول در ایران مطابق با کیفیت جهانی و با بالاترین استانداردهای بین المللی تولید می شود. این محصولات تحت نظارت و فرمولاسیون کاسترول جهانی بوده و از استانداردهای آن تبعیت می کند و از نظر چگونگی تولید و کیفیت محصولات توسط آزمایشگاه های شرکت کاسترول جهانی (شعبه خاورمیانه) مورد بازبینی قرار می گیرد.

شرکت کاسترول در ایران علاوه بر حرکت موازی با استانداردهای ملی و تحت نظام کنترل کیفی ایران، در راستای استقرار نظام های مدیریت کیفیت، زیست محیطی و ایمنی و بهداشت حرفه ای، موفق به دریافت گواهینامه ISO 9001: 2000 از شرکت TUV و کسب Grade A از شرکت طراحی و مهندسی ساپکو شده است.

همچنین این شرکت به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه بازاریابی و فروش، از آغاز فعالیت خود در ایران، با اجرای روش های نوین در حوزه توزیع، بازاریابی و تبلیغات، رهبری بازار را در اختیار داشته است.

همكاری كاسترول با شركت های مطرح واردكننده خودرو در ايران

طي چند سال گذشته، با فراهم آمدن امكان حضور شركت های بزرگ خودروسازی در ايران، فراهم نمودن روغن موتور مناسب و متناسب با سطح كيفي مورد نظر شركت سازنده خودرو از مهمترين مسائل پيش روی اين شركت ها بوده است. در اين راستا و با توجه به حضور موفق و متفاوت كاسترول در بازار ايران به عنوان يكي از توليد گنندكان پيشرو در عرصه روانکار در سطح بين المللي، استفاده انحصاری از محصولات کاسترول توسط اکثريت شرکتهای برتر وارد کننده خودرو در ايران شكل گرفت. استفاده انحصاری كاسترول نشان از اطمينان اين بخش مهم از بازار خدمات پس از فروش خودرو به کيفيت متفاوت محصول و خدمات کاسترول دارد.